نقد و بررسی بازی پابجی موبایل

در PUBG شما به عنوان یک مزدور بازی می کنید که به همراه 99 بازیکن دیگر با چتر نجات به جزیره می روند. هنگامی که آنها فرود می آیند ، بازیکنان به دنبال اسلحه ، مهمات ، زره و سایر لوازم در آخرین مسابقه مرگ هستند. نقشه بازی بزرگ شروع می شود ، اما به سرعت با کوچک شدن طوفان الکتریکی در اطراف جزیره به حلقه های کوچکتر کوچکتر می شود و بازیکنان را مجبور می کند تا بازی را ادامه دهند.

این یک مفهوم ساده با حجم زیادی از پیچیدگی است. شما با 99 نفر دیگر و فقط مشت خود در جزیره ای فرود می آیید. اسلحه ای بیابید و در حلقه بمانید. آخرین ایستاده برنده است. آیا ارزش بازی کردن دارد؟ این چیزی است که ما قصد داریم در این بررسی PUBG Mobile بدانیم.

امکانات بازی

نسخه موبایل PUBG تقریباً تمام ویژگی های رایانه شخصی خود را دارد ، به استثنای چند مورد. بازی فقط نقشه اصلی PUBG ، Erangel را ارائه می دهد – یک جزیره متروکه و مبهم اروپای شرقی 8 کیلومتری 8 کیلومتری. همه چیز از نسخه رایانه های شخصی این نقشه – از پایگاه نظامی متروکه تا نیروگاه هسته ای سوخته – به نسخه موبایل بازی راه یافته است.

همه سلاح ها ، تجهیزات و وسایل نقلیه موجود در هنگام خروج PUBG از Early Access نیز در اینجا وجود دارد. اسلحه هایی که از آنجا به آن اضافه شده است ، و نقشه دوم بازی ، Miramar ، وجود ندارد.

بازی کاملا رایگان است. برای بازی می توانید به عنوان مهمان یا با فیس بوک وارد شوید. گیم پلی و پاداش های ورود روزانه ، تجربه حساب و امتیازات نبرد شما را به دست می آورند ، که می توانید آنها را برای جعبه هایی که حاوی یک تکه لباس تصادفی برای شخصیت شما هستند هزینه کنید. برخلاف نسخه رایانه شخصی ، شما با هیچ لباس موجود شروع نمی کنید ، اما تهیه حداقل یک شلوار زیاد طول نمی کشد.

این بازی دارای چت صوتی داخلی است که کار می کند ، اگرچه به نظر می رسد اکثر بازیکنان فقط از بلندگوی تلفن خود برای میکروفون استفاده می کنند. اگر میکروفون در پایین تلفن قرار دارد ، همانطور که معمول است ، هنگامی که کف دست بازیکنان به آن مالیده می شود ، می تواند منجر به ایجاد صدای اضافی بسیار آزاردهنده شود.

گیم پلی پابجی

اگر PUBG Mobile با وفاداری جغرافیای جزیره را بازسازی کند و به شما اجازه دهد از تمام اسلحه ها استفاده کنید و همه اتومبیل های بازی اصلی را رانندگی کنید ، همه چیز خوب است ، اما اگر کنترل ها به درستی انجام ندهند ، همه چیز خراب می شود.

واضح است: کنترل های PUBG Mobile به اندازه نسخه رایانه شخصی خوب یا دقیق نیستند.

نقد و بررسی بازی پابجی موبایل
نقد و بررسی بازی پابجی موبایل

پابجی از جوی استیک های مجازی برای حرکت بازیکن و کنترل دوربین استفاده می کند و یک دکمه بزرگ با یک گلوله در سمت راست اسلحه شما را شلیک می کند. در ابتدا کمی دست و پا چلفتی است ، اما در واقع پس از چند بازی بسیار روان به نظر می رسد.

این بازی چند گزینه مختلف کنترل را ارائه می دهد تا همه چیز کمی بهتر به نظر برسد و از دست و پا چلفتی شکار دکمه هایی که احساس نمی کنید ، خلاص شوید. یک دکمه شناور شناور ، که به هر جایی که انگشت شست شما آخرین بار لمس کرده است حرکت می کند ، عکاسی را به سادگی ضربه زدن به جایی که انگشت شما در آن قرار دارد ، ساده می کند ، نه این که مجبور باشید جهت رسیدن به نقطه ای که اسلحه را شلیک می کند ، جهت خود را تغییر جهت دهید. موارد به طور خودکار جمع آوری می شوند ، مرتب می شوند و در بازی مجهز می شوند ، که باعث می شود برخی از مدیریت منو خسته کننده را کاهش دهد. این بازی همچنین گزینه های کنترل ژیروسکوپی را ارائه می دهد ، که من هرگز از آنها لذت نبردم ، اما برخی قسم می خورند.

حتی با وجود این گزینه ها ، بازی هنوز کمی دست و پا چلفتی به نظر می رسد. این دست و پا چلفتی در واقع بر نوع تاکتیک ها و گیم پلی موثر تأثیر می گذارد. در نسخه رایانه ، تک تیراندازها می توانند بسیار غالب باشند. Erangel یک نقشه بسیار گسترده باز است ، مناطق وسیعی از زمین نسبتاً مساوی با تپه ها وجود دارد. یافتن یک موقعیت خوب برای انتخاب افراد کار سختی نیست. دقت ماوس و صفحه کلید این کار را حتی ساده تر می کند.

نبردها در PUBG Mobile بیشتر درگیر تعاملات میان و نزدیک است. سخت است که در این بازی واقعاً به طور مداوم از راه دور به مردم ضربه بزنید. هنگام محاسبه افت گلوله حتی سخت تر است. سلاح های خودکار ، و همچنین تفنگ های شکاری ، با مشبک های وسیع تر آنها ، در اینجا بسیار قوی به نظر می رسد.

رانندگی و تیراندازی یک استراتژی مناسب در اواخر بازی است.

وسایل نقلیه اغلب نقش رزمی بزرگتری را نیز ایفا می کنند. در نسخه رایانه های شخصی PUBG ، وسایل نقلیه با کوچک شدن نقشه تبدیل به یک مسئولیت می شوند – آنها بزرگ ، بلند و سخت هستند. در PUBG Mobile ، از دست دادن آنها بسیار آسان است. یک هدف سریع در حال حرکت مانند یک جیپ ، به ویژه با کسی که روی صندلی مسافر اسلحه دارد ، می تواند به راحتی در اطراف دایره سوار شود و افراد را حتی در نزدیکی پایان بازی سوار کند.

کارآیی

چیزی که بازی اکشن PUBG را به یک بازی بسیار زیبا در رایانه تبدیل می کند ، کم و بیش در نسخه Mobile وجود ندارد. جلوه های نورپردازی و ذرات که واقعاً ظاهر بازی را به فروش می رسانند ، تقریباً کاملاً حذف شده اند ، و احتمالاً به دلایل خوبی. چنین عناصری می توانند برای سخت افزار بسیار سخت باشند. نتیجه یک تفریح ​​بسیار ملایم است. ظاهر زمین ، شخصیت ها و سلاح ها تقریباً شبیه نسخه رایانه شخصی است ، فقط با بافتهای گل آلود و وضوح پایین تر.

گیم پلی معمولی در اکثر مواقع خوب اجرا می شد. تقریباً همیشه هنگام چتر نجات به جزیره افت شدید نرخ فریم وجود داشت ، اما این کاملاً تکان دهنده نیست. به محض فرود آمدن من ، وقتی بازی دیگر مجبور نبود کل جزیره را نشان دهد ، برطرف شد.

صدا بسیار وحشتناک است در اکثر نسخه های PUBG ، شنیدن جهت و حجم صداهایی مانند شلیک گلوله و قدم برای یادگیری مکان دشمن بسیار مهم است. گفتن این اطلاعات در نسخه موبایل بسیار سخت تر است. صدای قدم ها مخصوصاً بلند بود و همه برای من تقریباً یکسان به نظر می رسید. صرف نظر از اینکه کجا بودند ، زمانی که شخصی در فاصله 15 تا 20 فوتی من بود ، همه چیز یکسان به نظر می رسید. همه چیز هم بد به نظر می رسید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *